Podlahy do dětského pokoje

Na podlahu do dětského pokoje klademe poměrně přísné požadavky. Děti si rády hrají přímo na zemi, proto by podlahová krytina měla být teplá, zcela určitě nesmí studit. Často se jim podaří podlahu ušpinit, polít ji vodou, obarvit vodovkami nebo počmárat pastelkami. Z toho plyne, že z důvodu zachování pěkného stavu podlahy oceníme, pokud bude její údržba patřit k těm jednodušším. Dětem také může na zem upadnout hračka, jejíž ostré hrany mohou na podlaze způsobit nepěkné nadělení. Podlahová krytina, která špatně odolává mechanickému opotřebení, není do dětského pokoje vhodná. Pokud máte hodně malé děti, asi se občas potýkáte s jejich hlučností. Ideální proto je, pokud je podlaha dobrým zvukovým izolantem. Měla by také mít nízký kročejový hluk, aby děti při běhání a hraní nerušily sousedy.

Dřevěné podlahy

Dřevěné podlahy nabízejí vynikající izolační vlastnosti. Je to přírodní teplý materiál a vaše děti si na něm jistě rády budou hrát. Výhodou je i to, že až děti odrostou hraní na zemi a divokému běhání po pokoji, můžete dřevěnou podlahu zrenovovat a bude vypadat zase jako nová. O něco náročnější je ale její pokládka, údržba a celková péče o dobrou kondici této podlahové krytiny.

Nabídka dřevěných podlah do dětského pokojeDřevěné podlahy

Vinylové podlahy

Vinylové podlahy mají dobré akustické vlastnosti. Jsou odolné vůči vodě a vlhkosti a nemusíte mít ani obavy z poškrábání nebo oděru podlahy. Jejich údržba je snadná. Vinylové podlahy jsou hygienické, antialergické a antistatické, což z nich činí ideální podlahovou krytinu do dětského pokoje. Pokud dojde k jejich poškození, stačí vyměnit vadný dílec a podlaha vypadá zase jako nová. Co se týče pokládky, lze vybírat mezi třemi druhy - lepené, plovoucí, volně položitelné.

Nabídka vinylových podlah do dětského pokojeVinylové podlahy

PVC podlahy

PVC podlahy výborně tlumí kročejový hluk, děti mohou po pokoji běhat a sousedi nic neuslyší. PVC má dobrou odolnost vůči vodě a mechanickému opotřebení. Tyto podlahy nabízejí jednoduchou údržbu, jsou antialergické a antistatické. Nevýhodou je jejich nižší životnost a možný výskyt ftalátů. Toto potencionální nebezpečí vyloučíte zakoupením kvalitní PVC podlahy, která splňuje přísné hygienické normy. Pokládka lze jako u vinylových podlah provést několika způsoby.

Nabídka PVC podlah do dětského pokojePVC podlahy

Laminátové podlahy

Laminátové podlahy nabízejí snadnou údržbu. Stačí je zamést a následně setřít vlhkým mopem. Dobře odolávají vzniku skvrn. Jejich mínusem pro umístění do dětského pokoje je fakt, že laminátové podlahy patří mezi studenější podlahové krytiny. Ovšem můžete pod ně instalovat podlahové vytápění. Mezi další nevýhody patří nemožnost renovace a vyšší kročejový hluk. Klasické jsou také citlivější na větší množství vody, měly by se stále udržovat v suchu. Do kuchyně a koupelny volte laminátové podlahy s voděodolnou impregnací. Pokládka se provádí plovoucím způsobem.

Nabídka laminátových podlah do dětského pokojeLaminátové podlahy

Korkové podlahy

Korkové podlahy jsou měkké, pružné, teplé, tiché a odolné. Nezadržují prach a jednoduše se udržují. Jsou vynikajícím tepelným a akustickým izolantem. Korek výrazně tlumí kročejový hluk. Korkové podlahy potěší nejen v dětském pokoji snadným a nenáročným čištěním a svými antistatickými vlastnostmi. Nevýhodou je nízká mechanická odolnost a nemožnost podlahu renovovat. Náročnější je také pravidelná údržba povrchové vrstvy, korek se musí lakovat.

Nabídka korkových podlah do dětského pokojeKorkové podlahy

Marmoleum

Marmoleum je dalším přírodním zástupcem mezi podlahovými krytinami. Dobře odolává poškození a opotřebení a vyniká dlouhou životností. Je snadný na údržbu, rezistentní vůči vodě a vlhkosti a kvalitně tlumí hluk. Patří mezi teplejší podlahoviny, protože rychle dosahuje pokojové teploty. Jeho antibakteriální a antistatické vlastnosti jej předurčují pro použití v dětském pokoji.

Nabídka marmolea do dětského pokojeMarmoleum

Koberce

Na kobercích si děti hrají rády. Myslí na to i jejich výrobci a nabízejí pestrou škálu veselých a barevných koberců, které vaše ratolesti jistě nadchnou. Koberce mají spoustu dalších příznivých vlastností pro použití v dětských pokojíčcích – jejich povrch je příjemně teplý, kročejový hluk je minimální a při správné volbě druhu koberce si děti užijí opravdový komfort při chůzi i při hraní na zemi. Koberce navíc oproti hladkým podlahám zabraňují víření prachu. Nevýhodou je náročnost čištění potencionálních skvrn.

Nabídka koberců do dětského pokojeKoberce

Bambusové podlahy

Bambusové podlahy jsou odolné vůči poškození a opotřebení a mají dlouhou životnost. Bambus je tvrdý a jednoduše se udržuje. Dobře odolávají vlhkosti, přesto ale musíte dávat pozor, aby voda na podlaze nezůstávala dlouho. Poté by mohla bambusová podlaha nabobtnat. Nevýhodou může být nutnost lakování povrchu podlahy.

Nabídka bambusových podlah do dětského pokojeBambusové podlahy

zavřít

Kontaktní formulář