Údržba vinylové podlahy

Běžné čištění podlah

Údržba a čištění vinylové podlahy vám vrásky nepřidělají. Jedná se o jednoduché úkony. Pokud je podlaha čistá, tedy bez viditelných skvrn nebo usazené špíny, zcela postačí ji vysát nebo zamést a následně ji setřít navlhčeným mopem či  hadrem. S vodou to nepřehánějte, mop by neměl být příliš mokrý. Pokud voda nebude dostačující, přidejte do kbelíku čisticí prostředek. Stačí ale v nízké koncentraci, poměr může být i poloviční oproti doporučení výrobce.

Čisticí prostředek, který na úklid použijete, by měl být přímo určený na odstranění nečistot z povrchu vinylové podlahy. Jednou z možností je pořídit jej přímo u dodavatele vaší vinylové podlahy. Výhodou je, že tento konkrétní výrobek je vyzkoušený a doporučený na daný typ podlahy. Měli byste s ním docílit těch nejlepších výrobků. Druhou variantou je použít standardní prostředek pro jakýkoli typ vinylové podlahy. Pokud si nebudete jisti jeho kvalitou, vyzkoušejte jej na malém kousku podlahy na méně viditelném místě. Když se test vydaří bez potíží, můžete jej začít používat. V každém případě se ale vyhněte příliš agresivním nebo abrazivním prostředkům, mohly by vaši podlahu zničit. Narušují totiž ochrannou PUR vrstvu, která se pak může začít rychleji trvale špinit. Z toho plyne následné časté vytírání, ale daleko nebezpečnější potencionální vznik barevných skvrn a žloutnutí podlahy.

EXPONA DOMESTIC CLIC

Dlouhodobé ošetření podlah

Ačkolik PUR vrstva představuje ochranu pro vinylovou podlahu, špína ji postupně může porazit. Vinyl ale naštěstí můžete dodatečně ošetřit další vrstvou a prodloužit tak životnost podlahové krytiny. V zatěžovaných komerčních prostorech toto řeší specializované firmy, ale nabízí se varianta i pro domácnosti. Pokud použijete prostředek na bázi polymeru, tedy tvrdého ochranného vosku, budete překvapeni výslednou kvalitou. Aplikace je jednoduchá, pouze jej rozetřete po podlaze. Optimální je jeho použití na novou podlahu, ideálně ve dvou vrstvách. Vybírat můžete z prostředků, které vytvoří matný nebo lesklý ochranný film.

vinylova-podlaha-gerflor-virtuo-classic-0037-mezzo

Přečtěte si také:
Druhy vinylových podlah
Hlavní výhody a nevýhody vinylových podlah
Rozdíl mezi lepenými a zámkovými vinylovými podlahami
Rozdíl mezi PVC a vinylovými podlahami

Prohlédněte si produkty v našem katalogu:

Další články o vinylových podlahách

Vinylové podlahy

Ochrana proti vlhkosti a nečistotám, ale i designová bomba. Víte, proč se vinylové podlahy lepí na stěnu?

Pomocí instalace vinylové podlahy na stěnu ochráníte zeď proti poškození. Vinyl je voděodolný, odolává škrábancům a snadno se udržuje.

celý článek

Vinylové podlahy

Pokládka lepené vinylové podlahy

Pokládku vinylové podlahy složené z dílců určených k celoplošnému lepení je vhodné svěřit odborníkům, ale pokud si na ni troufnete sami, poradíme vám, jak postupovat.

celý článek

Podlahy

Podlahy Flotex® nabízejí sametovou jemnost koberce i praktičnost vinylu

Vinylové podlahy Flotex® mají sametový povrch připomínající strukturu koberce, ale zároveň si udržuje kladné vlastnosti vinylové podlahy. Jsou nejen příjemné na dotek, ale také mají výborné protiskluzné, tepelné a akustické vlastnosti. Jde o velmi odolnou podlahovou krytinu, neuškodí jí vlhko a snadno se udržuje.

celý článek
Zobrazit další články
zavřít

Kontaktní formulář