Výhody a nevýhody korkové podlahy

Možná že i vám se při vyslovení slova korek jako první vybaví zátka na víno. Ta ani zdaleka není jediným produktem, který se z korku vyrábí. Korkové podlahy patří mezi méně tradiční, ale přesto poměrně oblíbené podlahové krytiny. Korek je zcela přírodní materiál, díky čemuž nezatěžuje životní prostředí. Získává se z korkového dubu, který roste ve Středomoří. Jednou za devět let se sloupne tomuto stromu kůra, která tvoří samotný korek. Mezi největší světové vývozce korku patří Portugalsko, Itálie, Španělsko, Maroko nebo Alžír.

Korkové podlahy Jelínek

Výhody korkových podlah

Vynikající vlastnosti korku jej předurčily k použití v našich domácnostech. Skvěle izoluje, je pružný a stlačitelný, nerozpadá se a má vysokou rezistenci vůči plísním. Majitelé korkových podlah oceňují jejich přírodní vzhled, odolnost a nebývalý tepelný komfort. Podlaha je výborně tepelně odizolovaná, výrazně tlumí kročejový hluk a je vhodná pro alergiky. Nedrží totiž alergeny a roztoče. Korkové podlahy nabízejí vysokou životnost a trvanlivost. Jejich předností je komfortní a elegantní vzhled. Snadná a nenáročná údržba je podpořena antistatickými vlastnostmi korku. Jsou to ideální podlahové krytiny pro všechny zastánce přirozenosti. Tento ekologický přírodní produkt splňuje přísné nároky zdravotně nezávadných podlahovin. Nabízí se v pestré škále barev.

Nevýhody korkových podlah

Výhody jsou samozřejmě doprovázeny i nevýhodami. Korek nabízí malou mechanickou odolnost, při užívání tedy musíme být opatrnější, aby podlaha zůstala déle krásná. Pokud dojde k poškození, nebo kdybyste si přáli v průběhu plynoucích let podlahu obnovit, korek vás v tomto ohledu zklame. Korkové podlahy nelze renovovat. Pokud přemýšlíte nad jejich instalací do mechanicky namáhaných provozů, zvolte raději jiný typ podlahové krytiny. Korková podlaha by přílišné zatížení nevydržela. Korek vyžaduje pravidelnou údržbu a musí se lakovat. Bez speciálního laku se do podlahy mohou vsáknout skvrny. Na čištění si musíte zakoupit speciální přípravky.

Korkové podlahy Jelínek

Vyber podlaháře
© 2014 - 2020 ČeskyPodlahář.cz | Ochrana osobních údajů | Cookies
zavřít

Kontaktní formulář