Rozdíl mezi lepenými a zámkovými PVC podlahami

Rozdíl mezi lepenými a zámkovými PVC podlahami je především ve způsobu pokládky. Jak již z názvů vyplývá, lepené podlahy se připevňují k podkladu napevno lepidlem, zámkové PVC podlahy se pokládají plovoucím způsobem.

Gerflor - PVC podlahy

Lepená PVC podlaha

PVC díly klasického typu jsou silné kolem 2 mm. K podkladu se lepí profesionálním podlahářským lepidlem. Jsou relativně náročné na kvalitu podkladu. Ten musí být dokonale rovný a hladký. Případné nerovnosti se mohou postupem času protlačit na novou podlahu. Pokud podklad není dokonale rovný, doporučujeme před zahájením pokládky tento nedostatek napravit.

Při samotné pokládce je výhodou, pokud máte zkušenosti s technologickým postupem při lepení. Nejtěžší je totiž odhadnout správné množství lepidla a ideální moment, kdy je lepidlo vhodně odvětrané a přichystané k položení podlahové krytiny.

Kromě celoplošného lepení se nabízí i varianta samolepicích PVC podlah. Ty jsou naopak na pokládku opravdu snadné. Na čistý, hladký a rovný povrch postupně pokládáte jednotlivé dílce, ze kterých předem sloupnete krycí papír. Tato varianta je vhodná do místnosti, které jsou méně zatížené.

Gerflor - PVC podlahy

Zámková PVC podlaha

Zámková PVC podlaha je nepoměrně jednodušším a přátelštějším řešením pokládky. Pokud jste šikovní domácí kutilové, zvládnete její položení svépomocí. Zámková PVC podlaha získala své jméno díky zámkovým spojům, které najdete na každé lamele. Při pokládce do sebe jednoduše zapadnou.

Výhodou u tohoto typu pokládky je podstatně nižší citlivost krytiny na kvalitu podkladu. Ideální samozřejmě je, pokud je povrch opět rovný a hladký, PVC podlaha ale snese i drobnější nerovnosti.

Gerflor - PVC podlahy

Prohlédněte si produkty v našem katalogu:

Další články o PVC podlahy

Podlahy

Ideální prostory pro využití PVC podlah

V současné době má PVC podlaha odlišný význam než v minulosti. Moderní materiály, jako je například právě polyvinylchlorid (PVC..

celý článek

Bytové PVC podlahy

Údržba PVC podlahy

Standardní údržba PVC podlahy je příjemně jednoduchá. Doporučujeme denní zametání měkkým suchým smetákem nebo vysavačem. Dle frekvence využití podlahy toto denní čištění jednou až dvakrát týdně doplňte o vytření. Využít můžete mop nebo vlhký hadr, volba je pouze na vás. Běžné saponáty na mytí nádobí by mohly poškodit ochrannou polyuretanovou vrstvu, následkem toho se pak podl..

celý článek

Tip

Pokládka PVC podlahy

Pokládání PVC podlahy není složité. Pokud jste průměrně zdatný domácí kutil, směle se vrhněte do práce. Před samotnou pokládkou musíte začít s vyrovnáním podkladu. Nabízí se několik možných variant, jak na to. Jednou z nich je použití samonivelační hmoty. Ta se nanáší na pevný, nepoškozený a suchý cementobetonový povrch, který musíte zbavit mastnot a nečistot. Další variantou..

celý článek
Zobrazit další články
zavřít

Kontaktní formulář