Rozdíl mezi PVC a vinylovými podlahami

Ač vás to možná překvapí, mezi PVC a vinylovou podlahou není žádný velký rozdíl. V podstatě se jedná o jednu a tutéž podlahovou krytinu. PVC je totiž zkratka pro polyvinylchlorid, sami tedy vidíte, že vinyl je součástí PVC. PVC je vlastně měkčený vinyl.

Gerflor - PVC podlahy

PVC i vinylové podlahy jsou syntetickým produktem, jejich součástí je právě zmíněný polyvinylchlorid. Jejich odolnost závisí na síle materiálu a předpokládané zátěži. Obecně můžeme říci, že PVC je vhodnější do domácností a bytových prostor, je totiž měkčí a teplejší. Vinyl se hodí do komerčních prostor nebo do více namáhaných místností v bytě. Těmi může být třeba kuchyň, chodba nebo obývací pokoj.

Všeobecně se jako základní rozdíl mezi PVC a vinylovou podlahou bere fakt, že PVC se vyrábí v rolích a vinyl v lamelách, kterým se také říká dílce. Dekory, které imitují dřevo, mohou mít tvar desek nebo parket, kamenné potisky zase mají tvar dlaždic. Výrobci se přiklánějí k věrným napodobeninám původních materiálových předloh.

PVC podlahoviny jsou odolné, dobře se s nimi pracuje. Jejich výhodou je snadná údržba a bohatá nabídka zajímavých designů. Vybrat si můžete jak netradiční barevné varianty, tak oblíbené imitace dřeva, kamene nebo dlažby.

Gerflor - PVC podlahy

PVC je vhodné do domácností, kde se chovají domácí mazlíčci. Díky jednoduché údržbě vás úklid nebude trápit. Vinylové podlahy patří mezi podlahové krytiny, které vás potěší svou nízkou počáteční investicí. Mezi nevýhody patří nižší životnost nebo možný výskyt ftalátů. Z tohoto důvodu vybírejte kvalitní PVC podlahy, které splňují přísné hygienické normy.

Pokud chcete podlahu, která výborně tlumí kročejový hluk, je pro vás PVC to pravé. Dobře odolává vodě a mechanickému opotřebení. Hodí se pro instalaci podlahového topení. Rodiče alergiků a astmatiků potěší jejich antialergenní vlastnosti. Můžete je položit i do vlhkých prostor.

Vyber podlaháře
© 2014 - 2020 ČeskyPodlahář.cz | Ochrana osobních údajů | Cookies
zavřít

Kontaktní formulář