Lepené vinylové podlahy

Lepené vinylové podlahy se vyrábějí ve dvou variantách. Mohou být samolepicí nebo celoplošně lepené pomocí podlahářského lepidla. Samolepicí vinylové podlahové krytiny jsou ve formě dílců. Výhodou jsou nižší nároky na kvalitu podkladu a možnost nalepení na stávající podlahu. Jsou ideální pro milovníky originality. Můžete je poskládat do nejrůznějších obrazců. Šikovný domácí kutil je navíc zvládne položit svépomocí. U celoplošně lepené podlahy musí být podklad rovný, suchý, čistý a zbavený všech mechanických nečistot. Postupem času by se totiž mohly nepříznivě projevit na povrchu vinylové podlahy.

Rady a tipy pro výběr lepených vinylových podlah

Vinylové podlahy

Ochrana proti vlhkosti a nečistotám, ale i designová bomba. Víte, proč se lepené vinylové podlahy lepí na stěnu?

Pomocí instalace lepené vinylové podlahy na stěnu ochráníte zeď proti poškození. Vinyl je voděodolný, odolává škrábancům a snadno se udržuje.

celý článek

Vinylové podlahy

Pokládka lepené vinylové podlahy

Pokládku lepené vinylové podlahy je vhodné svěřit profesionálům, ale pokud se na ni chystáte sami, poradíme vám, jak postupovat.

celý článek

Vinylové podlahy bez lepení

Údržba lepené vinylové podlahy

Údržba a čištění lepené vinylové podlahy vám vrásky nepřidělají. Jedná se o jednoduché úkony. Pokud je podlaha čistá, tedy bez viditelných skvrn nebo usazené špíny, zcela postačí ji vysát nebo zamést a následně ji setřít navlhčeným mopem či hadrem.

celý článek

Vinylové podlahy bez lepení

Výhody a nevýhody lepené vinylové podlahy

Lepené vinylové podlahy dobře odolávají náročným podmínkám a mají dlouhou životnost. Při poškození stačí vyměnit vadný dílec a podlaha zůstává stále krásná. Potěší vás svými dobrými akustickými vlastnostmi a rozměrovou stálostí. Celoplošné lepení se týká jak dílců, tak rolí. Lepí se...

celý článek
Zobrazit další články

zavřít

Kontaktní formulář