Plovoucí vinylové podlahy

Plovoucí pokládka již dávno není doménou pouze laminátových podlah. Stejně příjemným a jednoduchým způsobem můžete pokládat i vinylovou podlahu. Jednotlivé dílce se do sebe zaklapávají. Plovoucí vinylové podlahy se nabízejí v různých formátech (dlažba, prkna, parkety...), můžete si tedy vybrat ten nejvhodnější právě pro vaši potřebu. Nášlapná vrstva je tvořena vinylem, který je nalepený na vinylové nebo HDF desce. Ta je opatřena zámkovým spojem. Pro dosažení ještě lepších tepelně a zvukově izolačních vlastností jsou některé druhy navíc opatřeny korkovou podložkou.  Plovoucí pokládka vinylové podlahy má nižší nároky na hladkost povrchu.

Rady a tipy pro výběr plovoucí vinylové podlahy

Plovoucí vinylové podlahy

Pokládka plovoucí vinylové podlahy – postup

Rozhodli jste se pro plovoucí vinylovou podlahu a nyní vás čeká pokládka? Budete příjemně překvapeni, jak rychlá a čistá práce to bude. Snadná instalace je jednou z výrazných výhod plovoucích vinylových podlahových krytin, přesto je ale nutné pečlivě dodržet několik zásadních bodů. Jen tak bude vzhled vaší nové podlahy stoprocentní.

celý článek

Vinylové podlahy bez lepení

Údržba plovoucí vinylové podlahy

Údržba a čištění plovoucí vinylové podlahy vám vrásky nepřidělají. Jedná se o jednoduché úkony. Pokud je podlaha čistá, tedy bez viditelných skvrn nebo usazené špíny, zcela postačí ji vysát nebo zamést a následně ji setřít navlhčeným mopem či hadrem.

celý článek

Vinylové podlahy bez lepení

Výhody a nevýhody plovoucí vinylové podlahy

Výhodou plovoucích vinylových podlah oproti jejich lepené verzi je příjemnější pocit při chůzi. Ten je zapříčiněn silnější konstrukcí podlahy. Plovoucí varianta je také teplejší a lépe zvukově izoluje. Jinou kladnou stránku plovoucí vinylové podlahy poznáte také při případném poškození...

celý článek
Zobrazit další články

zavřít

Kontaktní formulář