Bambusová podlaha – vlastnosti, výhody a nevýhody

Bambusové podlahy jsou ideální pro všechny, kdo se rozhodli pro přírodní podlahový materiál. Jediná travina, ze které se může vyrábět podlaha, pochází z Číny. Lisovaný bambus, který je zpracovaný novou technologií výroby, zaručuje až dvojnásobnou tvrdost oproti červenému dubu. Tato odolnost je docílena lisováním pod velkým tlakem, který změní vnitřní strukturu bambusu.

Bambus oproti běžným dřevinám roste o hodně rychleji. Je těžen a zpracováván již po 4 až 6 letech. To zvyšuje jeho oblibu. Bambus je přírodní a přitom rychle obnovitelný zdroj materiálu. Podlahy se vyrábějí ze spodní silné části stébel, ze kterých se technologickým procesem zhotovují přesné lamely. Podlahové dílce se vyrábějí skládáním a lepením těchto lamel, případně jejich štěpením a lisováním.

Pokládka bambusové podlahy je možná dvojím způsobem, celoplošným přilepením a plovoucím způsobem.

Bambusové podlahy Global Wood

Vlastnosti bambusové podlahy

Bambus je ekologický, nenáročný na údržbu, dobře odolává vlivům okolního prostředí, vodě i slunečnímu záření. Je stálobarevný, extrémně tvrdý, ale zároveň pružný. Skvělé mechanické vlastnosti vykazuje lepené bambusové dřevo. Ty získává díky křemíku, který obsahují stébla. Díky vysoké tvrdosti bambusu jsou bambusové podlahy velmi odolné vůči poškození a jejich trvanlivost je podstatně delší. Díky této vlastnosti je často využíván například pro podlahy tělocvičen.

Bambusové podlahy Global Wood

Výhody bambusové podlahy

Bambus si postupně získává další a další nadšené zákazníky. Vábí je svým netradičním elegantním designem a výbornými fyzikálními a užitnými vlastnostmi. Využívají jej i architekti, kteří vytvářejí originální řešení interiérů. Bambus je tvrdý, jednoduše se udržuje, snadno z něj odstraníte skvrny. Povrch dobře odolává možnému poničení. Je to zcela přírodní výrobek, který šetří životní prostředí díky své snadné obnovitelnosti. Klienti oceňují i exotický vzhled, který tato podlahová krytina nabízí.

Nevýhody bambusové podlahy

Ač jsou podlahy z bambusu vodě dobře odolné, nezvládají její velký přísun. Pokud přelijete květinu, která stojí přímo na podlaze, a necháte ji v nadbytku vody stát třeba týden, hrozí, že podlaha na tomto místě nabobtná. Vysoká vlhkost pro bambus není to pravé. Pro zvýšení ochrany je nutné podlahu lakovat, to se může někomu zdát také jako nevýhoda. Bambusová podlaha je totiž náchylná k napadení škůdci. Kupte jí vždy dostatek, podlahu není možné dokupovat, v jiné sérii se může podstatně barevně lišit.

Vyber podlaháře
© 2014 - 2020 ČeskyPodlahář.cz | Ochrana osobních údajů | Cookies
zavřít

Kontaktní formulář