Výhody a nevýhody dřevěných podlah z exotického dřeva

 

Vsadit na podlahu z exotického dřeva se vyplatí. V posledních letech už nejde o nic, co by si mohli dopřát jen ti bohatší. Dřevěné podlahy vyrobené z exotických dřevin se v domácnostech už vyskytují běžně a díky jejich výborným vlastnostem se hodí i pro pokládku do komerčních prostor, kde se dá předpokládat vyšší zátěž.

11596 - 1550775

Výhody podlah z exotického dřeva

Už jen při spojení „exotické dřevo“ se všem vybaví něco výjimečného a takové exotické dřevěné podlahy přesně jsou. Jejich barevné tónování je jiné, než u našich evropských dřevin a také struktura se liší. Největší výhodou je ale tvrdost exotických dřevin. Podlahy jsou proto odolnější proti poškození a vydrží déle jako nové. Dřevo pocházející z Jižní Ameriky, Afriky nebo jihovýchodní Asie bylo vystaveno náročnějším podmínkám, proto je tvarově stálé, pružné, odolné vůči sesychání i proti napadení hmyzem, nevadí mu tolik střídání tepot a je odolnější vůči vlhkosti (hlavně Teak, Cumaru a Ipe). Při rozlití vody je přesto potřeba vše dobře vysušit, aby nedošlo k zatečení do spár a k nabobtnání dřeva. Při pokládce v kuchyních a koupelnách lze odolnost proti vlhkosti zvýšit laky a oleji pro vysoce zatěžované prostory. Dřevěné podlahy z exotického dřeva můžete uklízet navlhčeným mopem a použít můžete i přípravky určené pro podlahy ze dřeva. Konečnou tvrdost a odolnost dřevěné podlahy lze ovlivnit povrchovou úpravou lakováním, voskováním nebo olejováním. Zvolit lze formát prken nebo parket.

Nevýhody podlah z exotického dřeva

Pokud toužíte po podlahovém topení, musíte si pečlivě vybrat, jakou exotickou dřevinu si zvolíte. Ne všechny jsou vhodné pro pokládku topení. Proto se informujte u prodejce, zda vámi vybraný typ dřeviny instalaci topení umožňuje. Nevýhodou se může zdát vyšší cena podlah z exotických dřevin. Ta je ovšem vyvážena větší odolností a tím i delší životností.

Druhy exotických dřevin

K nejznámějším exotickým dřevinám používaným na dřevěné podlahy patří:

Modern - hardwood - flooring

127

Modern - hardwood - flooring

Doussie Laminate

Vyber podlaháře
© 2014 - 2020 ČeskyPodlahář.cz | Ochrana osobních údajů | Cookies
zavřít

Kontaktní formulář