Podlahy do chodby

Chodba je jedním z míst, ve kterém se koncentruje relativně vysoké množství nečistot. V některých případech navazuje na předsíň, jinde je prvním místem, které odděluje náš byt od vnějšího prostředí. Na chodbu obvykle navazují další pokoje, je proto nutné, abychom tento prostor udržovali v maximální možné čistotě a nepřenášeli špínu do obývacího nebo dětského pokoje a do dalších místností.

Při výběru podlahoviny do chodby se zaměřte na několik hlavních bodů. První je určitě způsob a náročnost údržby podlahy. Chodba je vytíženým prostorem a vyžaduje pečlivé čištění. Čím jednodušší bude, tím budete spokojenější. Dalším kritériem, které byste měli sledovat, je odolnost vůči mechanickému opotřebení. Do chodby se snadno dostanou i větší nečistoty, jako jsou drobné kamínky nebo kusy písku. Ty mohou podlahovou krytinu poškrábat či jinak poškodit. Čím vyšší tedy bude její odolnost, tím méně starostí budete mít s případnou renovací podlahy. Důležitý je pochopitelně i design. Obecně platí, že do klasických interiérů lépe sedí přírodní podlahy a do moderních pasují syntetické podlahoviny. Nemusíte to ale dogmaticky dodržovat, rozhodujte se hlavně dle svého vkusu. V neposlední řadě se zaměřte na cenu. Pokud máte výrazně omezený rozpočet, poptejte více dodavatelů a rozhodněte se podle jejich nabídek. Jestli budete podlahu pokládat sami, nezapomeňte do nákladů zahrnout i vybavení pro montáž.

Marmoleum

Marmoleum je skvělou volbou pro ty, kdo upřednostňují přírodní materiály. Má dobrou mechanickou odolnost, je barevně stálé a opravdu snadno se udržuje. Potěší svou jednoduchou pokládkou, přírodním vzhledem a příjemným pocitem při chůzi. Marmoleum je antibakteriální, antistatické a vhodné pro podlahové vytápění. Nabízí dlouho životnost a vysokou trvanlivost.

Nabídka marmolea do chodby Marmoleum

PVC a vinylové podlahy

Syntetickou variantou podobné podlahové krytiny je PVC a vinyl. Oba materiály jsou odolné vůči nárazu, poškrábání, skvrnám, propálení nebo UV záření. Když vám na vinylovou podlahou spadne těžší předmět, zpravidla nedojde k žádnému výraznému poškození. Kromě běžného úklidu nemusíte těmto podlahovým krytinám věnovat žádnou další péči. Čistit je můžete obvyklými saponáty. Vinylové i PVC podlahy jsou příjemné na dotek, mají měkký a teplý povrch. Potěší vás nekonečnými designovými možnostmi. Vyrábějí se v mnoha barvách, vzorech a texturách. Nevýhodou je nemožnost renovace. Poškozený díl je vždy nutné vyměnit, v některých případech je tato úprava značně viditelná.

Nabídka PVC podlah do chodby PVC podlahy

Nabídka vinylových podlah do chodby Vinylové podlahy

Laminátové podlahy

Laminátové podlahy jsou oblíbené pro svou jednoduchou plovoucí pokládku. Průměrně zdatný domácí kutil ji zvládne svépomocí. Pokud instalaci svěříte specializované firmě, příjemně vás překvapí nízká cena práce. Laminát je tvořen z několika rozdílných vrstev – základem je obvykle kvalitní lisovaná MDF deska, vrchní nášlapnou vrstvou je fólie nebo několik vrstev papíru, na kterých je barvotiskem nanesený vzor. Díky tomu laminát vyniká opravdu rozmanitým výběrem dekorů a vzorů – od klasických imitací běžného dřeva až po exotické druhy. Před poškozením je podlaha chráněna odolným průhledným povlakem – ten může tvořit třeba nalisovaná melaminová pryskyřice. Údržba laminátu je snadná a jeho odolnost je vysoká. Nevýhodou je nemožnost renovace a omezené zvukově izolační schopnosti. Laminátové podlahy jsou navíc citlivé na nadměrné množství vody.

Nabídka laminátových podlah do chodby Laminátové podlahy

Dřevěné podlahy

Dřevěné podlahy mají zcela nezaměnitelný charakter. Často se o nich mluví jako o věčných podlahách. Po pokládce se přebrousí, vytmelí a povrchově upraví – obvykle nalakují. Tento lak je ochrání až 20 let, poté se znovu přebrousí a nalakují. Jsou skvělou volbou pro milovníky přírodních materiálů. Zútulňují interiér a jsou neobyčejně příjemné na dotek. Pohodlně se po nich chodí a obzvlášť děti na nich rády sedí při svých hrách. Dřevo je ale náročnější na tepelné podmínky v místnosti. Ideální je teplota okolo 20° C a vzdušná vlhkost mezi 50 a 60 %. Pokud se klima pokoje výrazně mění, hrozí nabobtnání nebo seschnutí podlahy. Vůči těmto nepříjemnostem jsou odolné vrstvené dřevěné podlahy. Nevýhodou masivních dřevěných podlah je i jejich vysoká cena.

Nabídka dřevěných podlah do chodby Dřevěné podlahy

Koberce

Koberce, ač se nabízejí v mnoha rozmanitých druzích, barvách a vzorech, se v chodbě často nepokládají. Sice se jednoduše čistí od prachu, písku nebo kamínků, větším problémem je ale jejich sklon k tvorbě skvrn. I to je možné vyřešit. Pokud koberec vybavíte dostatečným počtem čistících zón a boty budete odkládat na nepromokavou podložku, udržíte koberec i v chodbě dlouho v pěkném stavu.

Nabídka koberců do chodby Koberce

zavřít

Kontaktní formulář