Podlahy do obýváku

Výběr podlahy do obývacího pokoje je jednou z nejdůležitějších voleb, kterou ohledně podlahových krytin ve vašem domě nebo bytě musíte udělat. V obýváku trávíme většinu bdělého času, když jsme doma. Scházíme se zde s rodinou a s přáteli, díváme se na televizi, povídáme si, večeříme nebo oslavujeme. Podlaha v obývacím pokoji je většinou tou nejvytíženější z celého bytu a proto bychom její výběr neměli podcenit.

Podlahová krytina významně ovlivňuje výsledný pocit z celého interiéru. Může jej zútulnit, přidat mu na pocitové teplotě, zvýraznit jeho originalitu nebo ji naopak potlačit. Naštěstí je na výběr tolik rozmanitých typů, barev a motivů podlahových krytin, že tu svou pravou najde i ten nejnáročnější zákazník.

Dřevěné podlahy

Dřevo je zárukou kvality. V podlahářství patří mezi stálice a není se čemu divit. Dřevěná podlaha v obýváku příjemně oteplí celý prostor, přidá mu na útulnosti a váš domov získá zcela nový stupeň zabydlenosti – v milém duchu tohoto slova. Dřevěné podlahy jsou přírodní a hodí se do klasických i moderních interiérů.

Nabídka dřevěných podlah do obýváku Dřevěné podlahy

Vinylové podlahy

Vinylové podlahy lákají mnoha pozitivními vlastnostmi a jednou z nich je jejich příznivá pořizovací cena. Vinyl je perfektním izolantem, zvukovým i tepelným, a napomáhá pocitu pohody v místnosti. Pokud je ve vašem obýváku velký provoz, oceníte u této podlahové krytiny její nenáročnou údržbu. Vinyl je antistatický a antialergický, to jsou jeho další klady.

Nabídka vinylových podlah do obýváku Vinylové podlahy

PVC podlahy

PVC není typickou podlahovou krytinou pro obývací pokoje. Při kvalitě současných podlahových krytin z PVC ale nemusíte tento typ podlah z výběru ihned vyloučit. Nabízí podobně příjemné užitné vlastnosti jako vinyl, má pouze o něco nižší životnost. Tento rozdíl můžete odstranit volbou vysoce kvalitního PVC, vhodného do komerčních prostor.

Nabídka PVC podlah do obýváku PVC podlahy

Laminátové podlahy

Laminátové plovoucí podlahy v obývacím pokoji krásně vypadají. Dodávají prostoru na eleganci. Snadno se udržují a nejsou náchylné ke tvorbě skvrn. Užitné vlastnosti jsou ale o něco nevýhodnější, než tomu je u ostatních typů podlahových krytin. Laminát patří mezi chladnější podlahy a má relativně vyšší kročejový hluk. Tyto neduhy však lze jednoduše vyřešit. Pod podlahu můžete umístit podlahové vytápění, stejně tak akustickou podložku.

Nabídka laminátových podlah do obýváku Laminátové podlahy

Korkové podlahy

Mezi excelentní izolanty patří korkové podlahy. Vynikají snadnou běžnou údržbou a dokonalým tlumením kročejového hluku. Pokud ale ve vašem obýváku občas podnikáte taneční večírky nebo divoká setkání s přáteli, mohou se na podlaze z korku doslova podepsat. Korek má totiž nízkou mechanickou odolnost. Podlahu navíc není možné jednoduše opravit, její renovace je poměrně složitý proces.

Nabídka korkových podlah do obýváku Korkové podlahy

Marmoleum

Milovníci přírodních materiálů mohou uvažovat o marmoleu. Odolnost vůči mechanickému poškození má oproti korku vysokou a potěší i dlouhou životností. Marmoleum je teplá podlahovina, jeho předností je rychlost, s jakou dosahuje pokojové teploty. Měly by se ale pravidelně voskovat a to může být pro někoho důvodem pro volbu jiné podlahové krytiny.

Nabídka marmolea do obýváku Marmoleum

Koberce

Koberce jsou do obývacího pokoje ideální. Při správné volbě koberce můžete rozzářit celý obývák a to jak celoplošným kobercem, tak kusovým. Nepřeberné množství druhů, barev a vzorů láká k použití nejen v obývacím pokoji. Koberce jsou příjemně teplé a vynikají minimálním kročejovým hlukem. Navíc se na nich nevíří prach. Mínusem je jejich nízká odolnost k tvorbě skvrn, na to myslete při jejich případném výběru.

Nabídka koberců do obýváku Koberce

Bambusové podlahy

Dalším zcela přírodním materiálem je bambus. Stejně jako marmoleum nabízí vysokou odolnost vůči mechanickému poškození a dlouhou životnost. Podlaha z bambusu se ale musí pravidelně udržovat, je nutné lakovat její povrch, abyste zabránili případnému poškození podlahy.

Nabídka bambusových podlah do obýváku Bambusové podlahy

zavřít

Kontaktní formulář