Podlahy do kuchyně

Podlaha v kuchyni je jednou z nejvytíženějších z celého bytu či domu. Máme na ni také vysoké nároky. Podlahová krytina do kuchyně by se měla snadno čistit, měla by dobře odolávat mechanickému poškození, měla by zvládnout nečekanou porci vody a také by měla pěkně vypadat.

Při práci v kuchyni může podlaha dostat pořádně zabrat. V žádné jiné místnosti v našem domově na ni nečíhá tolik potencionálních nebezpečí. Můžeme ji polít horkou vodou nebo mastnou polévkou, může nám vyšplíchnout i olej z pánve. Při mytí nádobí nám může vyklouznout těžký hrnec nebo špičatý nůž. Stejně snadno se při uklízení čistého nádobí vykutálí křehká sklenička nebo porcelánový talíř. Všechny tyto situace mohou skončit nepříjemným poškozením podlahové krytiny.

Jaký druh podlahy do kuchyně tedy použít, abychom ji co nejdéle udrželi ve skvělé kondici? V kuchyni rozhodně nevybírejte pouze podle designu. Souhlasíme s tím, že podlaha se vám musí líbit. Vaření dobrot ve vaší kuchyni pak bude jistě příjemnější. Podstatnější jsou ale v tomto případě její užitné vlastnosti. Pátrejte po takové podlahovině, která se snadno udržuje, jednoduše se čistí, nehrozí významná tvorba skvrn nebo její mechanické poškození při pádu malého předmětu. Podlaha by také měla dobře odolávat nečekanému přívalu vody nebo jiné tekutiny a ke zvážení je i možnost její renovace.

Dřevěné podlahy do kuchyně

Dřevěné podlahy je možné renovovat dokonce několikrát – záleží pouze na jejich tloušťce. Mají výborné izolační vlastnosti a jsou příjemné na dotek. Můžete tedy vařit i bosí. Škodí jim ale nadměrné množství vody, které může skončit až promáčením či podmáčením podlahy. Ta může ve finále nabobtnat a hrozí vznik povrchových nerovností a plísní pod podlahou. Pokud máte podlahu kvalitně ošetřenou olejem nebo lakem, je toto nebezpečí snížené. Přesto radíme, abyste okamžitě odstranili jakoukoli přebytečnou tekutinu, která se na podlaze objeví.

Nabídka dřevěných podlah do kuchyně Dřevěné podlahy

Vinylové a PVC podlahy do kuchyně

Vinylové a PVC podlahy jsou do kuchyně ideální. Oproti dřevu je jejich odolnost vůči vlhkosti vynikající. Dobře se brání i mechanickému poškození či opotřebení. Podlahy jsou hygienické, antialergické a antistatické. Jejich čištění je rychlé a snadné. Navíc se nabízejí v široké paletě barev, vzorů a designů, vybere si z nich opravdu každý. Pokud vám to rozpočet dovolí, vyberte co nejkvalitnější typ vinylu nebo PVC, odvděčí se vám delší životností.

Nabídka vinylových podlah do kuchyně Vinylové podlahy

Nabídka PVC podlah do kuchyně PVC podlahy

Laminátové podlahy do kuchyně

Laminát patří mezi tvrdší podlahoviny. Dobře se udržuje a hezky vypadá. Stejně jako dřevo ale špatně snáší větší množství vody, což by v kuchyni mohlo být překážkou. Pokud se laminátová podlaha potká s velkou dávkou vody, hrozí její nabobtnání. Musíte ji tedy udržovat co nejvíce v suchu.

Nabídka laminátových podlah do kuchyně Laminátové podlahy

Korek, bambus a marmoleum do kuchyně

Korek, bambus a marmoleum jsou dalšími zástupci přírodních podlahovin. U korku je oproti bambusu a marmoleu o něco nižší odolnost vůči mechanickému poškození. Pokud vám při vaření často padají suroviny nebo kuchyňské potřeby z rukou, porozhlédněte se mezi jinými podlahovými krytinami. Opět je zde nutnost pravidelného lakování nebo voskování. To ale významně zlepšuje užitné vlastnosti podlahy. Marmoleum dobře odolává vodě i vlhkosti, z těchto tří podlahovin je proto do kuchyně nejvhodnější.

Nabídka korkových podlah do kuchyně Korkové podlahy

Nabídka bambusových podlah do kuchyně Bambusové podlahy

Nabídka marmolea do kuchyně Marmoleum

Kusové koberce pod jídelní stůl

Koberce jsou většinou na dotek příjemné, do kuchyně je ale většinou nepokládáme. S vlhkostí si sice částečně poradí, tekutina se vsákne a časem vyschne, tvoří se na nich ale viditelné skvrny, které se neodstraňují právě snadno. Pokud po koberci v kuchyni toužíte, vyberte takový, který se bude snadno čistit. Některé kusové koberce můžete i vyprat v pračce.

Nabídka kusových koberců do kuchyně Koberce

zavřít

Kontaktní formulář