Jak vyčistit a dezinfikovat vinylovou podlahu od bakterií a virů

V době, kdy se potýkáme s různými nemoci je důležité udržování čistého a hygienického prostředí, je také důležité nezapomínat dezinfikovat vaší vinylovou podlahu. Vinylová podlaha je velice oblíbená v domácnostecha je důležité ji pravidelně čistit a dezinfikovat. Následující kroky vám ukážou a poradí jak odstranit viry a bakterie a udržet vaši vinylovou podlahu čistou a bezpečnou.

 1. Pravidelné vytírání:

  Prvním krokem k udržení čistoty je pravidelné vytírání. Použijte měkkou hadřičku nebo mop, který nezpůsobuje poškrábání, a velmi prach a nečistoty.

 2. Mírné Čisticí Prostředky:

  Používejte mírné čisticí prostředky určené pro vinylové podlahy. Silné chemické látky mohou poškodit povrch a snížit odolnost podlahy.

 3. Dezinfekce s Důrazem na Bakterie a Viry:

  Pro dezinfekci vinylové podlahy použijte čistidlo s dezinfekčními vlastnostmi, které jsou účinné proti bakteriím a virům. Hledejte prostředky, které obsahují alkohol, peroxid vodíku nebo chlór.

 4. Důkladnost Při Čištění:

  Dezinfekční čistidlo nanášejte stejnou plochu a dostatečně pokryjte celou podlahu. Nezapomeňte na rohy a mezeru mezi jednotlivými dílci.

 5. Sledujte Doporučení Výrobce:

  Vždy pokud to jde tak se řiďte doporučením od výrobce. Některé produkty mohou vyžadovat specifické postupy.

 6. Pravidelnost:

  Pravidelně dezinfikovat vinylovou podlahu, zejména v prostředí s vysokým provozem nebo v místech s možností kontaminace bakteriemi a viry.

 7. Dobrá Ventilace:

  Po dezinfekci nechte místnost dobře větrat, aby se odpařily zbytky čistícího prostředku a dezinfekčního přípravku.

 8. Předcházení Znečištění:

  Aby bylo čištění a dezinfekce účinnější, předcházejte znečištění podlahy třeba umístěním rohože na vstupu, což znamená množství nečistot a bakterií na podlaze.

S dodržováním těchto jednoduchých kroků zajistíte, že vaše vinylová podlaha bude nejen čistá a atraktivní, ale také bezpečná a chráněná před bakteriemi a viry. Pravidelná údržba a dezinfekce jsou zásadní pro zachování hygienického prostředí v každém interiéru.

Prohlédněte si produkty v našem katalogu:

zavřít

Kontaktní formulář