Výhody a nevýhody vrstvených plovoucích dřevěných podlah

Mezi nejrozšířenější typy vícevrstvých podlah patří dvouvrstvé a třívrstvé podlahy. U třívrstvých podlah je základem nosná deska, tu následuje tažná vrstva a zcela nahoře je nášlapná vrstva. Tyto podlahy se vyznačují vyšší stabilitou než masivní dřevěné podlahy. Jsou totiž méně náročné na srážení a rozšíření z důvodu kolísání teploty a vlhkosti v místnosti. Dvouvrstvé podlahy nacházejí své uplatnění tam, kde je vyžadována nízká konstrukční výška podlahy. Využijete ji při instalaci podlahového topení, mají velmi dobrou tepelnou propustnost.

Dřevěné podlahy scheucher

Výhody vrstvených plovoucích dřevěných podlah

Spojení zámkového spoje a horní nášlapné vrstvy z ušlechtilého dřeva dělá z těchto podlah jednu z nejoblíbenějších podlahových krytin. Vícevrstvá dřevěná podlaha nepotřebuje žádnou finální úpravu povrchu. Podlahy tvoří minimum spár. Nabízejí se v mnoha rozmanitých dřevěných variantách. Kombinace dřeva a jiných druhů materiálů podlahám propůjčuje zajímavé vlastnosti. Jsou odolné a méně podléhají tvarovým změnám. Díky plovoucímu způsobu instalace se podlaha ihned po pokládce může používat. Její montáž je navíc rychlá.

Dřevěné podlahy scheucher

Nevýhody vrstvených plovoucích dřevěných podlah

Vrstvené plovoucí podlahy jsou ve srovnání s masivními podlahami citlivější na mechanické poškození. Opatrní byste také měli být při její údržbě. Jsou stabilnější než masivní podlahy, přesto zvažte její umístění do vlhkého prostředí. Přílišné výkyvy teploty a vlhkosti by se na podlaze mohly projevit. Při montáži nezapomeňte na protihlukovou podložku, jinak by podlaha hlasitě klapala. S pomocí podložky kročejový hluk podstatně snížíte.

Prohlédněte si produkty v našem katalogu:

Další články o Dřevěné podlahy

Dřevěné podlahy

Výhody a nevýhody dřevěných podlah z exotického dřeva

Vsadit na podlahu z exotického dřeva se vyplatí. V posledních letech už nejde o nic, co by si mohli dopřát jen ti bohatší. Dřevěné podlahy vyrobené z exotických dřevin se v domácnostech už vyskytují běžně a díky jejich výborným vlastnostem se hodí i pro pokládku do komerčních prostor, kde se dá předpokládat vyšší zátěž.

celý článek

Dřevěné podlahy

Drobná poškození dřevěné podlahy spolehlivě zakryje tvrdý vosk

Máte doma dřevěné nebo laminátové podlahy? Pak asi budete souhlasit s tím, že i při maximální opatrnosti se může jejich povrch poškodit. Občas nám něco spadne na zem, jindy se do hraní pustí domácí mazlíčci nebo se na podlaze projeví divočení našich ratolestí. Mrzí vás, že podlaha už není jako nová? Nezoufejte, máme pro vás dobrou zprávu! Drobná poškození na laminátu i na dře..

celý článek

Masivní dřevěné podlahy

Rozdíl mezi masivní a vrstvenou plovoucí dřevěnou podlahou

Dřevěné podlahy se nejčastěji nabízejí ve dvou variantách. První z nich jsou masivní dřevěné podlahy, druhou jsou vrstvené plovoucí dřevěné podlahy. Oba druhy mají své plusy i mínusy, oba druhy mají své přívržence i odpůrce. Jaké jsou mezi nimi tedy rozdíly?

celý článek
Zobrazit další články
zavřít

Kontaktní formulář