Pokládka korkové podlahy - celoplošné lepení čtverců a plovoucí pokládka

Nabízí se dva základní postupy pokládky. Prvním jsou klasické dlaždice nebo čtverce, které se k podkladu lepí. Druhou možností je oblíbená plovoucí podlaha. Korkové dlaždice jsou ideální pro ty, kdo si chtějí vytvořit originální podlahu. Můžete z nich totiž na podlaze skládat zajímavé obrazce. Dlaždice se snadno opracovávají, díky čemuž je poměrně jednoduchým způsobem upravíte tak, aby správně seděly kolem pevných překážek, jako jsou třeba trubky od topení.

Plovoucí podlahy z korku vynikají jednoduchou pokládkou. Položit korkovou podlahu se zámkovým spojem zvládne i průměrně šikovný domácí kutil. Pokud je podklad suchý, rovný a pevný, nic nebrání tomu, abyste se pustili do práce. Zámkové spoje mohou být zasouvací nebo narážecí. Abyste umocnili finální dojem, nezapomeňte na korkové zakončovací lišty. Standardně se nabízí s jemným nebo hrubým vzorem korku.

Korkové podlahy Jelínek

Kam položit korkovou podlahu?

Hodí se takřka do každého domu či bytu. Využijete ji v obývací či dětském pokoji, v předsíni, v ložnici, ale také v kuchyni nebo koupelně. Své místo korkové podlahy nacházejí i v komerčních objektech. Jsou ideální do školek nebo do kanceláří.

Korkové podlahy Jelínek

Vyber podlaháře
© 2014 - 2020 ČeskyPodlahář.cz | Ochrana osobních údajů | Cookies
zavřít

Kontaktní formulář