Pokládka korkové podlahy - celoplošné lepení čtverců a plovoucí pokládka

Nabízí se dva základní postupy pokládky. Prvním jsou klasické dlaždice nebo čtverce, které se k podkladu lepí. Druhou možností je oblíbená plovoucí podlaha. Korkové dlaždice jsou ideální pro ty, kdo si chtějí vytvořit originální podlahu. Můžete z nich totiž na podlaze skládat zajímavé obrazce. Dlaždice se snadno opracovávají, díky čemuž je poměrně jednoduchým způsobem upravíte tak, aby správně seděly kolem pevných překážek, jako jsou třeba trubky od topení.

Plovoucí podlahy z korku vynikají jednoduchou pokládkou. Položit korkovou podlahu se zámkovým spojem zvládne i průměrně šikovný domácí kutil. Pokud je podklad suchý, rovný a pevný, nic nebrání tomu, abyste se pustili do práce. Zámkové spoje mohou být zasouvací nebo narážecí. Abyste umocnili finální dojem, nezapomeňte na korkové zakončovací lišty. Standardně se nabízí s jemným nebo hrubým vzorem korku.

Korkové podlahy Jelínek

Kam položit korkovou podlahu?

Hodí se takřka do každého domu či bytu. Využijete ji v obývací či dětském pokoji, v předsíni, v ložnici, ale také v kuchyni nebo koupelně. Své místo korkové podlahy nacházejí i v komerčních objektech. Jsou ideální do školek nebo do kanceláří.

Korkové podlahy Jelínek

Prohlédněte si produkty v našem katalogu:

Další články o korkových podlahách

Tip

Renovace korkové podlahy

Korkové podlahy mají téměř neomezenou životnost. Obvykle je ale nutné po nějaké době investovat do renovace a vrátit jim jejich původní krásu. Pomocí renovace můžete opravit barevné rozdíly, škrábance a vybledlá nebo prošlapaná místa. Pokud podlahu přebrousíte průmyslovou bruskou a nanesete odpovídající množství vrstev laku, budete překvapeni znovunalezeným půvabem vaší podla..

celý článek

Tip

Korkové podlahy do koupelny? Ano!

Oceňujete výhody korkové podlahy a přemýšlíte o jejím umístění do koupelny? Možná máte obavy z potencionálního poškození korku důsledkem působení většího množství vody. Ty můžete hodit za hlavu. Při správném ošetření podlaze z korku žádné nebezpečí neškodí.

celý článek

Tip

Výhody a nevýhody korkové podlahy

Možná že i vám se při vyslovení slova korek jako první vybaví zátka na víno. Ta ani zdaleka není jediným produktem, který se z korku vyrábí. Korkové podlahy patří mezi méně tradiční, ale přesto poměrně oblíbené podlahové krytiny. Korek je zcela přírodní materiál, díky čemuž nezatěžuje životní prostředí. Získává se z korkového dubu, který roste ve Středomoří. Jednou za devět l..

celý článek
Zobrazit další články
zavřít

Kontaktní formulář