Podlahy do předsíně

Ač vás to možná překvapí, podlaha do předsíně je jednou z nejdůležitějších v celém bytě. A to jak s ohledem na design, tak s ohledem na účelnost. Předsíň je prvním místem, které vidíte po vstupu do bytu. Návštěvy z ní získávají prvotní dojem z vašeho příbytku. Předsíň je ale také zcela zásadní čisticí zónou, která ochraňuje před nečistotami celý byt. Výběrem vhodné podlahoviny, kterou doplníte o praktické rohože, můžete podstatně usnadnit běžný každodenní úklid. Lépe také ochráníte podlahy v ostatních částech bytu.

I v předsíni, stejně jako v jiných místnostech, bychom měli výběr podlahoviny podřídit celkovému stylu interiéru. Standardně se do klasických bytů hodí přírodní podlahoviny, do moderních syntetické. Můžete ale také využít netypického kontrastu a obvyklé dřevo nebo marmoleum v tradiční předsíni nahradit třeba podlahou z vinylu.

V předsíni je absolutně nutné, aby podlaha byla otěruvzdorná. Vysoká mechanická odolnost podlahy je totiž jistotou, že se vám povede její povrch udržet v dobré kondici. Na botách dovnitř přinášíme pořádnou dávku nečistot, které mohou být abrazivní. Sebemenší pohyb po podlaze, která špatně odolává poškrábání, by potom znamenal její menší nebo větší poškození.

Marmoleum

Jedním z ideálních materiálů do předsíně je marmoleum. Přírodní linoleum má dobrou mechanickou odolnost, snadno se udržuje a má dlouhou životnost. Potěší snadnou a rychlou pokládkou. Při výběru se zaměřte na marmolea s vyšší otěruvzdorností, čímž ještě více prodloužíte trvanlivost a krásu vaší nové podlahy.

Nabídka marmolea do předsíně Marmoleum

Vinylové a PVC podlahy

Ze syntetických podlahovin jsou ideální vinyl a PVC. Vinyl je vysoce odolný a snadno se udržuje. Skvěle odolává nárazům nebo poškrábání. Nehrozí u něj ani vznik skvrn. PVC má o něco nižší životnost, jeho kladem je ale příznivější cena. Náročnost, nebo spíše nenáročnost čištění je u vinylu i PVC srovnatelná. Obě podlahoviny poskytují příjemný pocit při chození. Výhodou je široká paleta vzorů a barev, ve kterých si můžete vinylové a PVC podlahy zakoupit.

Nabídka vinylových podlah do předsíně Vinylové podlahy

Nabídka PVC podlah do předsíně PVC podlahy

Korkové podlahy

V předsíni můžete namontovat i korkovou podlahu, dbejte ale na její kvalitní lakovanou povrchovou úpravu. Povrch díky ní bude odolnější a bude se snáze udržovat. Podlahu z korku musíte čas od času renovovat pomocí zbroušení původního laku a nanesením jeho nové vrstvy nebo vrstev. Korek je zcela přírodní, na dotek neobvykle příjemný materiál.

Nabídka korkových podlah do předsíně Korkové podlahy

Dřevěné podlahy

Častější renovování vás čeká i při použití dřevěné podlahy. U této podlahoviny musíte počítat s nižší mechanickou odolností. To ale někomu vadit nemusí, podlaha ze dřeva totiž s každým novým škrábnutím získává jedinečnou a originální patinu. A když se vám její upravená tvář přestane líbit, můžete ji zbrousit a bude opět jako nová.

Nabídka dřevěných podlah do předsíně Dřevěné podlahy

Laminátové podlahy

Laminátová podlaha se jednoduše udržuje. Její otěruvzdornost je nižší. Pokud ale vyberete dražší laminát, odvděčí se vám vyšší odolností. Písek a kamínky na ní nebudou tropit tak velkou neplechu. Pokud se pro laminát do předsíně rozhodnete, pokuste se abrazivní nečistoty nechat za dveřmi vašeho domova. Je nutné dobře rozvrhnout čisticí zóny před vstupem do bytu a těsně za ním. Pozor ale dejte na nízkou snášenlivost vody u této podlahoviny. Pokud budete mít mokré boty, uložte je na nepropustný podklad.

Nabídka laminátových podlah do předsíně Laminátové podlahy

Koberce

Koberec jste možná rovnou zavrhli z důvodu jeho obtížného čištění, není to ale nutné. Správně zvolený kusový koberec vám může ubrat podstatnou porci práce při údržbě podlahy v předsíni. Zachytí se na něm písek, malé kamínky a další nečistoty, které by mohly ohrozit citlivé podlahy v ostatních částech bytu nebo domu. Čas od času jej podrobíte důkladnému vyčištění a vaše předsíň bude stále zářit.

Nabídka koberců do předsíně Koberce

zavřít

Kontaktní formulář