Podlahy do koupelny

Na podlahové krytiny v koupelně máme obvykle vysoké nároky. Podlaha v koupelně musí být především opravdu odolná. Dochází zde k rychlým změnám teploty i vzdušné vlhkosti, na podlahu se také může snést pořádná dávka vody, která zde chvíli zůstává. Dalším požadavkem je bezpečnost podlahy. Mokré nohy na klouzavém povrchu zavánějí nebezpečným úrazem a tomu se jistě chceme vyhnout. Do podlahy nesmí zatékat – to zajistí bezchybná pokládka. Všeobecně jsou na zatékání méně náchylné podlahoviny, které jsou jednolité, beze spár. Nutná je také snadná údržba a hygieničnost podlahy. Nezapomínáme samozřejmě ani na estetickou stránku – výsledná volba by těšit naše oči.

Dlouhá desetiletí okupovaly naše koupelny jen dva druhy podlahovin – dlažba nebo PVC. Dlažba zůstává jednou z nejoblíbenějších variant i nyní, prosazují se ale i další druhy podlahových krytin. Nebojte se experimentovat a vyberte si podlahu dle svého gusta.

I v případě, že se považujete za zdatné domácí kutily, pokud tedy nejste opravdoví odborníci, doporučujeme pokládku podlahové krytiny v koupelně svěřit profesionálům. Ať už zvolíte jakýkoli typ podlahy, je opravdu důležité, aby do ní nezatékalo. Stoprocentní záruku vám v tomto případě dají specializované firmy, které se instalací podlah zabývají. Díky menším rozměrům koupelny tato práce nebývá příliš nákladná, investovaná částka se vám navíc mnohonásobně vrátí. Skvělá kondice podlahy znamená její delší životnost, čímž podstatně oddálíte nutnost její výměny.

Dřevěné podlahy

Ač vás to možná překvapí, vhodnou podlahovou krytinou do koupelny může být i dřevěná podlaha. Dřevo musí být samozřejmě vodovzdorné. Toho se docílí pomocí chemických prostředků, které zabrání vodě a vlhkosti znehodnotit dřevo. Ideální pro použití v koupelně jsou exotické dřeviny, patří mezi ně například teak. I přes chemickou úpravu ale platí, že na podlaze ze dřeva by nemělo stát zbytečně moc vody, snažte se ji co nejdříve setřít. Důležité je také dobré odvětrávání koupelny, které v boji s vlhkostí pomáhá.

Nabídka dřevěných podlah do koupelny Dřevěné podlahy

Korkové podlahy

Fandové přírodních materiálů mohou sáhnout i po korku. Vodě odolává lépe než dřevo, ale i přesto vyžaduje precizní přelakování. Oproti dřevu je navíc měkčí a pocitově teplejší, bude se vám na něm příjemně stát s bosýma nohama. Korek všeobecně hůře snáší ostré hrany a pády předmětů z výšky, buďte proto v koupelně opatrní, aby vám podlaha vydržela déle krásná.

Nabídka korkových podlah do koupelny Korkové podlahy

Laminátové podlahy

Jestliže vás láká laminátová podlaha, vyberte takovou, která má voděodolné vnitřní složení. Tyto podlahy jsou širší, než je obvyklé, mohou mít tloušťku i 12 milimetrů. I u tohoto druhu laminátové podlahové krytiny zůstávají zachované její příznivé vlastnosti, jako je snadná pokládka a nenáročná údržba.

Nabídka laminátových podlah do koupelny Laminátové podlahy

Marmoleum

Marmoleum je pro koupelny dobrou volbou. Voda se do něj nedostane, protože marmoleum je jednolité, a podlaha se nezničí. Přírodní linoleum je kvalitní, odolné a snadno čistitelné. Lákavá je široká nabídka barev a vzorů, ve kterých se vyrábí. Příznivá je i jeho cena. Při volbě marmolea koupelnu pořádně odvětrávejte, při přílišné vlhkosti by ji přírodní linoleum mohlo nasávat.

Nabídka marmolea do koupelny Marmoleum

Vinylové a PVC podlahy

Vinylové a PVC podlahy zdobí mnoho českých koupelen. Nabízejí dobrou mechanickou odolnost a ani voda pro ně nepředstavuje přílišnou zátěž. Tyto syntetické podlahoviny se prodávají ve spoustě barvách, vzorech a dekorech, ze kterých si jistě s radostí vyberete.

Nabídka vinylových podlah do koupelny Vinylové podlahy

Nabídka PVC podlah do koupelny PVC podlahy

zavřít

Kontaktní formulář